Урок з математики

                  Урок з математики в 3 класі

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 8.
Мета. Формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на основі знань      таблиці множення і ділення; удосконалювати навички розв'язування задач на зведення до одиниці і на різницеве порівняння;
            розвивати пам'ять, мислення, усне та писемне мовлення, вміння узагальнювати матеріал;
            виховувати соціальну компетентність, бережне ставлення до хліба.
Обладнання. Таблиці для усної лічби, малюнки колосків, малюнки про хліб, паперовий макет колоска, 1г хліба.
Тип уроку. Урок повторення та закріплення знань, умінь і навичок.
                        
                                             Хід уроку
І. Організаційний момент. Релаксаційна вправа.
Учні повертаються один до одного, беруть друг друга за руки, посміхаються, бажають успіхів на уроці.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
         - Щоб дізнатися, діти, про що піде мова на уроці математики, я пропоную відгадати загадку.
                                Хата моя багата,
                                Людям брат я і друг.
                                І, коли вже я в хаті, -
                                Буде й пісня навкруг!    (Хліб)
    - «Мозкова атака»
-         А що таке хліб? Хліб – всьому голова.
-         Чи багато треба докласти зусиль, щоб отримати ось такий колосок?
-         Давайте сьогодні спробуємо виростити такий колосок на уроці математики.
-         Перед сівбою в Україні говорили: «Поможи, Боже, рано почати і рано закінчити – хай легко почнеться і ще легше скінчиться»
ІІІ. Корекція знань учнів.
1. Хліб – наше багатство. Перевірка домашнього завдання.
№ 357 – звірити відповіді прикладів з дошкою, вибрати тільки правильні стовпчики.
                            80         80        9       9
                            80         80        8      8
                            14         15        93    7
                            48         84        55    6
№ 358 – 1 учень зачитує відповідь, інший пояснює дії задачі.
Учні отримують «грунт» і прикріплюють на дошку.
2. З хлібом пісня миліша і хата тепліша. Математичний диктант.
 За таблицею з різнокольоровими числами скласти приклади і розв'язати.
-         знайти суму синіх чисел;
-         чому дорівнює добуток червоних чисел;
-         знайти частку жовтих чисел;
-         на скільки більше одне чорне число від іншого;
-         у скільки разів більше одне оранжеве число від іншого.
                               
4   8   72
27  40  60
7     8    8    
Відповіді: 64, 56, 9, на 24 >, у 5 разів >.
Сіємо зернину в грунт.
3. Каліграфічне письмо.
Продовжити числовий ряд чисел 8 16 24 …
Зробити висновок: це відповіді таблиці множення числа 8.
Зернинка проросла і дала сходи.
4. Гра «Магічний квадрат»
За таблицею повторити випадки множення числа 8 і ділення на 8.
8
48
32
40
56
16
24
64
72
Колос наливається, з'являється перша зернинка.
ІV. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1. Де кожний сміло робить, там і пшениця родить.
   Розв'язування задач.
1) Для перевірки сходу насіння взяли 70 насінин пшениці. Проросло 59 насінин. Скільки насінин не проросло?
                       70-59=11(н.) – не проросло
На колосі – друга зернина.
2) Зерноочисна машина за 8 хвилин очищає 64кг зерна. За скільки хвилин вона очищає 56кг зерна?
                      8 хв. – 64кг
                       ? хв. – 56кг
                          1) 64:8=8 (кг) – 1 хвилина
                          2) 56:8=7 (хв.) – 56кг
На скільки менше кг зерна очищає машина за 7хв., ніж за 8хв.
                          3) 64-56=8 (кг) – менше
На колосі – третя зернина.
3) Скільки становить половина мішка з зерном, якщо мішок важить 18кг?
                             18:2=9 (кг) – половина мішка
На колосі – четверта зернина.
2. Колоски в полі дозрівають – хліборобів в поле закликають.
   Робота в парах. Розв'язування прикладів № 360.
                 1 пара – 1 стовпчик
                 2 пара – 2 стовпчик
На колосі - п'ята зернина.
3. Пшениця колоситься – душа веселиться.
    Асоціативний кущ.

                           прямокутник       п'ятикутник    ромб

                 трикутник  -----------  многокутники  ------------ квадрат

                                        шестикутник      трапеція  
Задача. Знайти периметр квадрата зі стороною 8см.
                            1 сторона – 8см
                            4 сторони - ?  см
                            8∙4=32 (см) – Р
На колосі – шоста зернина.
4. Без праці хліба не матимеш.
    Графічний диктант
_/\_/\_/\_/\
На колосі – сьома зернина.
5. Хліб на столі – Бог у домі.
   Розв'язування рівнянь
  56+х=82           24:х=8
Наш колосок наповнюється ще одною зерниною завдяки вашій праці.
V. Підсумок. Оцінювання учнів.
Хліб – наше багатство.
-         Погляньте на плоди своєї праці. Колосок виріс на ваших очах. Але ви розумієте, що справжні колоски так швидко не ростуть. Для цього потрібна довга і важка праця хліборобів, бо трудяться вони над вирощуванням хліба протягом цілого року. Недарма в народі кажуть: «Хлібові ціни немає».
-         В Україні живе 46 млн. людей. Якщо за один день кожен житель змарнує 1г хліба (показати шматочки хліба по 1г), то за рік витрати становитимуть майже 17000 тонн.
-         Що найбільше запам'яталося?
-         Спасибі, любі діти, за вашу роботу. Шануйте хліб, бережіть його! Тепер можете покуштувати смачні шматочки хлібу.
VІ. Домашнє завдання.
1 гр. - №365, №366.
2 гр. - №361, 362.

- В яких казках говориться про хліб?           

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Урок розвитку зв'язного мовлення

Виховний захід до Дня матері

Виховний захід до Дня працівників сільського господарства